Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2017

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2017

Ziraat Bankası Traktör Kredisi 2017

Ülkemizde ekonomik kalkınmayı desteklemek amaçlı son yıllarda içe dönük çeşitli kredi programlarının niceliği artmakta. Bu kalkınma programının en önemli ayaklarından biri de tarımsal krediler. Tarımı ve çiftçiyi destekleyerek güçlü bir iç ekonomi yaratmaya çalışan politikalar çiftçinin ihtiyaçlarını ayrı kategoriler altında ayırarak çeşitli kalemler için bankalar kredi desteği sağlamaya başladı. Bu tarımsal kredileri veren devlet bankaları ve özel bankalar mevcut. Tarımsal kredilerin alt kalemlerinde en önemlilerinden biri olan traktör kredileri de mevcut. Traktör kredisini özel ve devlet bankalarının tamamı içinde en uygun koşullarda veren banka devlet bankası olan Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası traktör kredisi alacak olan çiftçiler için oldukça rahat koşullar sağlamakta. Rahat koşulları ile Ziraat Bankası traktör kredisi nasıl alınır sorusu da kolaylıkla cevap buluyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Koşulları

Devlet bankası olan Ziraat Bankası yeni bir traktör edinmek isteyen çiftçi veya tarım kuruluşlarını rahat bir çalışma ortamı sağlamaları için ve tarımsal kalkınma ve aynı zamanda çiftçiyi desteklemek amaçlı rahat koşullarda kredi çekebilme imkanı sağlıyor. Kredinin dayandığı yasal zemin olarak “Tarımsal Mekanizasyon Araçlarının Kredili Satışına Esas Deney ve Denetimlerle İlgili Tebliğ” esasları baz alınmakta. Söz konusu tebliğ doğrultusunda banka zirai kredilendirme belgesi edinen kuruluşlara sıfır kilometre, kullanılmamış traktörler ve beş yaşına kadarki traktörlerin alımında değişken veya sabit faizli kredi imkanları sağlıyor. Hem tarımsal kuruluşlar hem de bireysel çiftçiler yani hem gerçek kişiler hem de tüzel kişiler için kredi verilebiliyor.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Nasıl Alınır

Ziraat Bankası traktör kredisinin faizini iki farklı şekilde kategorize ediyor. Bir seçeneği sabit faizli iken diğer alternatifi ise değişken faizli kredi. Sıfır kilometre kullanılmamış traktörlerde üç ay, altı ay ve on iki ayda bir geri ödeme seçenekleri sunuyor. Satın alınan traktörün toplam satış giderinin en fazla yüzde yetmiş beşine kadar kredi olanağı sunuyor. Kredi başvurusunda bulunmak için ise bankaya istenilen evraklarla başvurmanız yeterli. Bu evrakları şöyle sıralayabiliriz:

  • Çiftçi belgesi
  • Teminata ilişkin belgeler
  • Nüfus cüzdanı
  • Tapu kaydı veya kira kontratı gibi tarımsal işletmeyi teşvik belgeleri
  • Son üç yıla ait bilano ve gelir tablosu.

Bu bilgiler dahilinde Ziraat Bankası traktör kredisi nasıl alınır sorusuna rahatlıkla cevap bulabilir, ihtiyaç dahilinde bankanıza başvurup gerekli işlemlerde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arıcılık Kredisi Veren Bankalar ve KOSGEB Arıcılık Hibe Kredisi başlıklı makalemizde arıcılık hibe kredi, arıcılık kredisi ve arıcılık kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.