Ziraat Bankası 2017 Kredi Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası 2017 Kredi Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası 2017 Kredi Borcu Yapılandırma

Tüketiciler kullanmış oldukları kredi ve kredi kartlarını banka şubelerine uğrayarak yapılandırabiliyorlar. Günümüzde her geçen gün kredi ve kredi kartlarının sayısı artarken bir yandan da bazıları bu kartların borcunu ödeyemediği için takibe giriyor veya icralık oluyor. Bazı bankalarda daha doğrusu genel olarak tüm bankalar alınan krediyi veya kredi kartının borcunu yapılandırma seçeneği sunuyor. Biraz da hükümet desteği sayesinde bazı düzenlemeler yaparak bu duruma bir çözüm yolu üretilmiş oluyor.

Ziraat Bankası’nın hem devlet temelli oluşu, hem de hükümet tarafından büyük bir destek alması tüketicilerin kredi ve kredi kartlarının borçlarında daha az sorun çekmesine neden oluyor. Tüketicinin her zaman yanında olan Ziraat Bankası, tüketicilerinin gecikmiş borçları için yapılandırma seçeneği sunuyor. Hatta bilirsiniz ki Ziraat Bankası, kredi sicil affında bile en çok insiyatifi kullanır.

Kredi veya kredi kartının yapılandırması demek kişinin borcunun takipe düşmemesi ve icralık olmaması bir nevi kara listeye düşmemesi demektir. Eğer bankanızda bulunan borçları ödeyemeyecek duruma geldiyseniz bu durumu bankanızla konuşun ve daha az ücretli bir ödeme planı oluşturun. Yani takipe girdikten sonra ödemeler farklı şekilde işler ve yapılandırma seçeneği daralarak avukatlar sizin başınızı ağrıtabilir. Avukatlara eğer dosyanız düşerse burada siciliniz kirlenmiş demektir. Bankalara bu durumu bildirirseniz ve ödemeleri hafifletmesini isterseniz onlar size daha iyi bir şekilde yardımcı olacak ve kredi sicilinizin zedelenmemesini sağlayacaktır.

Ziraat Bankası bu konuyla alakalı olarak 72 aya kadar yeniden yapılandırma sunuyor. Uygun faiz oranları ve hesaplamaları ile taksitlerinizi daha uygun hale getirerek borçlarınızın hafiflemesini sağlıyor. Borçlarınız eğer geciktiyse veya ödenemeyecek hale geldiyse Ziraat Bankası 72 ay kredi ve kredi kartı yapılandırmaya başvurun. Bu yasadan ve düzenlemeden yararlanarak borçlarınızın hepsini 72 ay içerisinde kapatabilirsiniz. Bu düzenleme sadece 1 defaya mahsus olmak üzeredir. Geçtiğimiz yıl gündeme getirilen bu düzenleme şimdilerde tıkır tıkır işliyor. Bu durum Ziraat Bankası müşterileri için oldukça kolaydır ve bankalarıyla görüşürlerse hızlı bir şekilde bu talebi gerçekleştirebilirler. Gerekli imkanlar sağlanıyor ve devlet bankası olması nedeniyle borçlarınız hızlı bir şekilde daha az ödenecek şekilde ödenmiş oluyor.

Bir önceki yazımız olan Daha Az Vergi Ödemenin Yasal Yolları başlıklı makalemizde vergi nasıl azaltılır, vergi ödemesi azaltma ve vergiyi azaltmanın yolları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.