Türkiye’de Yurtdışı Banka Hesabı Açmak

Türkiye’de Yurtdışı Banka Hesabı Açmak

Türkiye’de Yurtdışı Banka Hesabı Açmak

Bu konu fazlası ile merak ediliyor ve bizlere neredeyse her gün soruluyor. Bu konuyu sizler için araştırdık ve Türkiye’de yaşayıpta nasıl başka ülkenin banka hesabını açabilirsiniz bunu anlatacağız. Çok kolay bir şekilde başka bir ülkenin banka hesabını açabilirsiniz. Üstelik herhangi bir şart vs. bir şey istenmiyor. Gelin sizlerle birlikte bu konuyu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Bu konu da hizmet veren bir çok site bulunuyor. Daha doğrusu site değil de kuruluş, şirket bulunuyor. Bu şirketler sizin adınıza herhangi bir şey çevirmiyor. Tıpkı normal bir banka gibi bu şirketler sizin için yurtdışı hizmeti vererek istediğiniz şekilde banka hesabınızı açmanızı sağlıyor. Bu şirketlerden bir kaç tanesi şunlar; ”Payooner ve LeuPay”. Bu 2 şirket sizlere hizmet verebilecek en güvenilir ve en iyi şirketlerden birisi.

Payooner, LeuPay’a göre daha geniş ve daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkıyor fakat LeuPay, Payooner’e göre biraz daha geri de kalan hizmet sağlıyor. Yalnız dediğimiz gibi güvenilirlik konusunda hiç bir şüphe yok. Kendimin LeuPay üzerinde açmış olduğum hesap bulunuyor ve bu hesabı bir çok kez Türkiye’de kullandım. LeuPay, Malta’da hizmet veren bir alt banka. Yani ana banka SataBank fakat LeuPay’da SataBank’ın alt bankası olarak görünüyor.

LeuPay’ın sitesine girerek bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Eğer iyi bir ingilizceye sahip iseniz bu konu da onlardan çok daha fazla detaylı bir şekilde bilgi alabiliyorsunuz. Eğer iyi bir ingilizceye sahip değil iseniz kendilerine mail üzerinden iletişime geçerek hızlı bir şekilde sorularınızı sorabilirsiniz. LeuPay’ın kullanmış olduğu para birimi Euro. Fakat bu gelen Euro parayı istediğiniz gibi Dolar’a çevirebiliyorsunuz. Veya Dolarınızı Euro’ya çevirebiliyorsunuz. Çevirme işlemi yaparken herhangi bir komisyon almıyor. Aynı şekilde LeuPay üzerinde bulunan paranızla hattınıza kontör bile yükletebilirsiniz.

Diğer hizmet olan Payooner ise aynı şekilde hizmet veren fakat yukarıda da dediğimiz gibi daha gelişmiş bir sisteme sahip olan banka. Almanya, İngiltere, Amerika üzerinden istediğiniz gibi banka hesabı oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bankaların Atm kartlı kartsız para yatırma işlem masrafları 2018 başlıklı makalemizde Bankaların Atm kartlı kartsız para yatırma işlem masrafları 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.