Öğrenciler için Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciler için Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Öğrenciler için Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim çağımızın temel yapı taşlarını oluşturmaktadır. Günümüzde devlet üniversiteleri ne yazık ki sayılı olarak üst seviye eğitim vermektedir. Bu yüzden gençlerimiz ister istemez özel üniversitelere yönelmektedir. Özel üniversiteler de verilen eğitimler hem hocaların yeterliliği hem de eğitim malzemelerinin kalitesi açısından devlet üniversitelerinin çoğunu geride bırakmaktadır. Bazı gençler ise devlet üniversitesine girememekte bunun için özel üniversiteleri tercih etmektedirler. Özel üniversitelerin eğitim ücretleri yıllık olarak bakıldığında lisans eğitimleri için ortalama 30.000 (Otuz Bin) TL, ön lisans eğitimleri için ortalama 20.000 ( Yirmi Bin) TL gibi miktarlardadır. Bu ücretleri her aile karşılayamamaktadır. Bu durum için banka kredilerini devreye sokmayı düşünen aileler için bir kaç banka önerisinde bulunacağız.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Öğrenciye kredi veren bankalar bu kredileri ihtiyaçları için değil eğitimleri için vermektedirler. Eğitim için kredi almak isteyen öğrenciler bu kredileri üniversitelerin ya da özel okulların yıllık ücretleri veya eğitim için gerekli olan materyallerin temini ve masrafları için kullanabilirler. Bu tip masraflar için kredi veren bankaları sizlere sunalım.

Denizbank Eğitim Kredisi

Denizbank eğitim masrafı için öğrencilere vereceği kredi miktarını 10.000 (On Bin) TL olarak belirlemiştir. Denizbank 10.000 TL öğrenci kredisi için ise vade süresini en uzun 60 ay olarak belirtmektedir. Bu krediden yüksek lisans, doktora, master eğitimi yapan öğrenciler rahatlıkla faydalanabilmektedirler. Denizbank Öğrenci kredisinin faiz oranları

0-12 ay için %1.25

13-24 ay için %1.35

25-36 ay için %1.50

37-60 ay için %1.51

olarak belirlenmektedir. 10.000 TL üzerinden örnek verecek olursak;

12 ay vade için aylık taksit tutarı 917 TL

24 ay vade için aylık taksit tutarı 506 TL

36 ay vade için aylık taksit tutarı 380 TL

48 ay vade için aylık taksit tutarı 314 TL

60 ay vade için aylık taksit tutarı 275 TL

Bu ücretlere Kredi Tahsis Ücreti, Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı dahil değildir. Bahsi geçen bu ücretler ortalama kredi tahsis ücreti tek sefer tahsil edilmeye mahsus 50 TL, sigorta ve vergi ücretleri ise 100 TL ile 250 TL arası vadeye bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Denizbank Eğitim Kredisi Başvurusu için gerekli evraklar;

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
 • Öğrenci kabul belgesi

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi almak isteyen vatandaşlar için Garanti Bankası 48 ay vade 25.000 (Yirmi Beş Bin) TL’ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Garanti bankası eğitim kredisi faiz oranlarını 48 ay vadeli örnek teşkil ederek miktarlarına göre verecek olursak;

12.000 TL için 1,58 faiz oranı ile aylık 382,99 TL taksitle 60,00 TL Tahsis Ücreti vererek 213,00 Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı ödeyerek sahip olabilirsiniz.

15.000 TL için 1,48 faiz oranı ile aylık 467,01 TL taksitle 75,00 TL Tahsis Ücreti vererek 266,25 Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı ödeyerek sahip olabilirsiniz.

25.000 TL için 1,38 faiz oranı ile aylık 759,06 TL taksitle 125,00 TL Tahsis Ücreti vererek 381,25 Sigorta ve Vergi Dahil Ücretler Toplamı ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Garanti Bankası Eğitim Kredisi almak için gerekli belgeler;

Üzerinde Vatandaşlık Numarası bilgisi yer alan Nüfus Cüzdanı ile kolayca başvuru yapabilirsiniz.

 • Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı
 • Emekli iseniz Emekli Belgesi
 • Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri
 • Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri
 • Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri
 • Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı
 • Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi

Ziraat bankası için eğitim kredisi her türlü kurs, okul, üniversite eğitimi için gerekli olan finansal kaynağı karşılayan bir kredi türüdür. Ziraat bankası eğitim kredisi 36 ay vadeye kadar çekilebilmektedir.  Ziraat Bankası eğitim kredisi için başvurunuzu şubeler aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tüketici Kredisi Faiz Oranları 2017 başlıklı makalemizde 2017 tüketici kredisi, Tüketici Kredisi ve tüketici kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.