Maliyeye Borcu Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?

Maliyeye Borcu Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?

Maliyeye Borcu Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?

Yeni bir konuyla daha karşınıza çıkıyoruz ve bu konumuzun içerisinde ‘’ Maliyeye Borcu Olan Esnaf Kredi Alabilir mi?’’ adlı başlığı inceleyeceğiz. Uzatmadan detaylı bir şekilde hemen sizlere bu konuyu anlatalım.

Kredi ve kredi kartının kullanımı günümüzde büyük bir orana ulaştı. Böyle olunca insanların kafasında farklı farklı sorular beliriyor. Özellikle esnaf arkadaşlarımızın bu konularda büyük sorunları var. Maliye ve diğer kurumlar arasında yaşadıkları sorunlar nedeniyle esnaf arkadaşlara kredi veriliyor mu yoksa verilmiyor mu belli değil. Son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde bir kişinin tüm bilgileri anında önünüze dökülüyor. Teknolojinin bu faydasından sadece biz insanlar faydalanmıyoruz. Devletimizde faydalanarak sizin hakkınızda olan tüm bilgileri anında görüyor. Nereye ne kadar borcunuz olduğunu, ödemelerinizi nasıl yaptığınızı vs. herşeyinizi görebiliyor. Durum böyle olunca da kredi çekerken veya kredi alırken hepimiz büyük sorunlar yaşıyoruz. En büyük sorunu da esnaf arkadaşlarımız yaşadığı için kredi konusunda pek fazla bilgiye sahip olamıyorlar.

Şimdi asıl bomba burada; ‘’Normal şartlarda eğer maliyeye borcunuz varsa hiçbir şekilde bankalardan kredi alamıyorsunuz.’’ Bu kural bu şekilde belirlenmiş durumda. Eğer maliyeye olan borcunuzu öderseniz kedi çekebiliyorsunuz. Fakat denildiği gibi ilk önce maliyeye olan borcumuzun tümünü kapatıyoruz daha sonra tekrardan bankalara başvuru yaparak kredi alabiliyoruz. Her banka sizin maliye geçmişinize ve maliye de olan borçlarınıza ulaşabilir. Bankaya başvuru yaptığınız zaman eğer banka maliyede borcunuzun olduğunu görürse size kredi veremez. Yani kredi talebiniz olumsuz olarak yanıtlanır. Direkmen banka tarafından orada size red cevabı verilecektir. Tabii bu sadece maliyeye borcu olan esnaf arkadaşlarımız için geçerlidir. Eğer bir şekilde olurda size banka tarafından maliyeye borcunuz olduğu halde kredi verilirse işler değişiyor ve hem size kredi verene, hem bankaya, hem de size büyük yüklü bir idari para cezası veriliyor. Maliyeye olan borcunuzun yanı sıra birde bu borcu ödemek için çırpınmaya başlıyorsunuz. Yani maliyeye borcunuz varsa size önerimiz bu borç bitmeden hiçbir bankaya kredi için başvuru da bulunmayın.

Bir önceki yazımız olan Evin Yüzde Yüzüne Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde eve kredi veren bankalar, evin üzerine kredi alma ve Evin Yüzde Yüzüne Kredi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.