Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz?

Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz?

Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz?

Günümüzde bankaların kredi başvurusunda bulunacaklarda ilk baktıkları detaylardan birisi de kredi notudur. Çünkü kredi notunuz ile geçmişte ki ödemeleriniz, borçlarınız, farklı bankalarla olan ilişkileriniz a’dan z’ye incelenerek karar verilmektedir. Ülkemizde de bankaların bir araya gelerek kurmuş oldukları bu kurum, sizlerin tüm hareketlerini bankalara ulaştırıyor. Eğer ki kredi notunuz düşükse bankalardan kredi desteği alabilmeniz oldukça zor olmaya başlıyor. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa bankadan çekeceğiniz kredinin de aynı orantıda artacağını söylemek mümkündür. Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz? Ya da kredi notumu en kısa süre zarfında nasıl yükseltebilirim gibi birçok düşünceler artık yaşanmaya başlanıyor.

Kredi Notu Nasıl Yüksek Olur?

Bankalardan ihtiyacınız olan krediyi gönül rahatlığı ile çekmek istiyorsanız ilk öncellikle düşük kredi notunuzu yükseltmeye başlamakla harekete geçmeniz gerekiyor. Kredi notu yükseltmeniz için geçmişte olan tüm borçlarınızı sıfırlamanız, fatura borçlarınızı ödemeniz ve farklı bankalara olan borçlarınızı da kapatmanız gerekmektedir. Bu sayede istediğiniz yüksek kredi notuna ulaşabilmeniz de kolay olacak. Kredi notunuzu yükseltmeniz için bir diğer dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de borçlarınızı gününde ödemeye başlamanızdır. Borçlarınızı gününde ödediğiniz an otomatik olarak kredi notunuza yansıyacaktır. Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz? Derdine düşmeden istediğiniz yüksek kredi notundan da en hızlı şekilde yararlanmanız sizin için kolay olacak.

Kredi Notu Puan Değerlendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Finans kurumları ve bankalar artık kredi sahiplerinin kredi notunu  otomatik bir değerlendirme kriteri olarak kullanmaya başlamaktadırlar. Kredi başvurusunda bulunan müşterilerin ilk elemesini yaparak müşterilerinden daha detaylı bir inceleme almakta ve ı müşterileri düşük maliyet ve minimum zamanda belirlemeye de çalışmaktadır. Özellikle kredi başvurusunda bulunacak olan vatandaşların kredi notu 1500 ve üzeri ise bankalardan kredi desteği alabilmeniz de son derece kolay olacak. Fakat söylemiş olduğumuz rakamın altına indiğiniz vakit ise kredi notunuz düşük olduğundan dolayı bankalardan kredi desteği alamayacaksınız. Kredi Notuna Göre Ne Kadar Kredi Çekebiliyoruz? Diyenler için en az 1500 kredi notunun olması gerektiğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan 72 Ay Borç Yapılandırma Nedir? Mevzuatları Nelerdir? başlıklı makalemizde 72 ay yapılandırma, kredi borcu yapılandırma ve Kredi Yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Kredi notum 1500 un üzerinde olduğu için rahatlıkla kredi çektim. Teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.