Kredi Notu Nasıl Artar?

Kredi Notu Nasıl Artar?

Bazı sebeplerden dolayı, bankalara olan borçlarınızı zamanında ödeyememiş olabilir, bundan dolayı da Kredi Kayıt Bürosu’nda belirlenen kredi notunuz ani bir şekilde düşüşe geçmiş olabilir. Fakat, bu durumlar kesinlikle düzeltilemez değildir. Binlerce banka müşterisi tarafından birbirinden farklı kredi notu arttırma taktikleri uygulanmış, kimisi ile kısa sürede etki sağlanmış, kimisiyle ise ne yapılırsa yapılsın en ufak bir yol alınamamıştır. Kredi notu nasıl artar merak ediyorsanız, sizlere sunacağımız şu uygulamalar ile denemeye başlayabilir ve yalnızca üç ya da dört aylık bir süre sonra, istenilen ölçülere kadar kredi notunuzu arttırabilir, bankaların hizmetlerinden de faydalanmaya başlayabilirsiniz. Kredi notu nasıl artar konusunda sizlere sunduğumuz yollar şu şekildedir;

  • İlk olarak, bankalarda kullanmamış olduğunuz herhangi bir vadesiz mevduat hesabı, vadeli mevduat hesabı, altın hesabı ya da bireysel emeklilik birikim hesabı bulunuyorsa, bunları kapattırmalısınız. Bu yöntem, kredi notunu arttırmak isteyenlerin kesinlikle atlamaması gereken bir adımdır. Kullanılmayan hesapların kapatılması ile birlikte, hem kart kullanım ücretleri hem de hesap işletim ücretleri adı altında kesintileri ödemek zorunda da kalmayacaksınız.
  • Klasik bir yöntem olarak görülse de, borçlarınızı kapatmaya başlamalısınız. Birçok kişi mevcut borçlarını kapattığını bankaya göstermek için, hesap kesim tarihinin son ödeme gününde, borcunu kapatmakta, fakat birkaç gün sonra ise, nakit avans olarak bu yatırılan tutarlar geri çekilmektedir. Banka tarafından bu durumlar hiçbir şekilde olumlu algılanmayacak, dolayısıyla da kredi notunuzu arttıracak bir etki de yapmayacaktır. Kredi notu nasıl artar konusunda, kişilerin düşük olan borçlarından başlamak üzere, borçlarının tamamını kapatmalı, eğer kredi kartı borcu varsa, borç kapanmasının ardından kart da iptal edilmelidir.
  • Borçlarınızı yavaşça öderken, banka sisteminde birikim yaptığınızı göstermelisiniz. Bunun için birikim hesabı ya da bireysel emeklilik hesabı açmanız yeterli olacaktır.
  • Kredi notunuzu sorguladığınız dönem aralıklarını sıkı tutmayın. İşlemlere başladıktan en geç 2 ay sonra yeni bir sorgulama yapın ve bu süreç boyunca hiçbir şekilde yeni kart başvurusunda bulunmayın

Sadece bu dört adım sayesinde kredi notu nasıl artar konusuna bir çözüm bulabilir, birkaç ay içerisinde de bankalar ile ilişkilerinizi düzeltebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Findeks Risk Raporu Nedir ? başlıklı makalemizde findeks, Findeks risk nedir ve Findeks risk notu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.