Kredi Kartı Yenilenmesinde Ücret Alınır mı?

Kredi Kartı Yenilenmesinde Ücret Alınır mı?

Yenilenmesinde Ücret Alınır mı?

Günlük hayatta neredeyse herkesin kullanmış olduğu kredi kartları bankaların en fazla gelir elde ettiği işlemler arasında yer almaktadır. Özellikle taksitli alışveriş ve nakit avans kullanımı askeri ücretle geçinen birçok kişinin imdadına yetişmektedir. Bu durum karşısında da 80 milyon nüfusun üzerinde olan ülkemizde kredi kartı kullananların sayısının 60. 000 yaklaştığı tespit edilmiştir. Kredi kartı kullanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak gerektiği düşünüldüğünde bazı bireylerin birden fazla kredi kartı kullandığı görülmektedir. Hal bu şekilde olunca da bankalar birbirinden farklı kampanyalara sahip kredi kartları çıkartmaktadır. Hemen her düze18 yaşını doldurmuş olmak gerektiği düşünüldüğünde bazı bireylerin birden fazla kredi kartı kullandığı görülmektedir. Hal bu şekilde olunca da bankalar birbirinden farklı kampanyalara sahip kredi kartları çıkartmaktadır. Hemen her düzede gelir sahiplerinin kullanabileceği kredi kartları mevcuttur.

Kart kullanıcıları bazı durumda kartlarını yenilemek isteyecektir. Bu durumda kart kullanıcıları bankalara kart yenileme ücreti vermesi söz konusudur. Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı şeklinde merak edenler varsa bankalar cüzi bir miktar da olsa ücreti almaktadır.

Hangi durumlarda kart yenilenmesinden ücret alınır?

  • Kartın kaybolması ve çalınması durumlarında kart yenilenme ücreti alınır.
  • Kartın kırılması zedelenmesi durumlarında kart ücreti alınır.
  • Eskiyen kartları yenilemek istenildiği zaman kart ücreti alınır.

Gibi durumlarda kart yenileme ücreti alınmaktadır. Kredi kartı yenilenmesinde ücret alınır mı şeklinde soruları olanlara cevaben kullanıcı hataları nedeni ile yenileme gerektiren kredi kartlarından yenileme ücreti alınır. Bankaların kredi kartı yenileme ücreti almayacağı tek durum kart kullanım süresinin dolması sonrasında otomotikmen kartı yeniledikleri zaman kart ücreti almayacaklardır.

Bankaların kredi kartı yenileme ücretleri:

Akbank. Akbank, kaybolan ya da yıpranan kredi ve bankomat kartlarını yenilemek için müşterilerinden 8 TL ücret almaktadır.

Deniz Bank: Banka kart yenileme işlemleri sırasında 5 TL gibi bir ücret almaktadır.

Finans Bank. Kartın özelliğine göre 4-16 TL arasında kart yenileme ücreti almaktadır.

Ziraat Bankası: Kart yenileme işlemleri için 10 TL şeklinde ücret almaktadır.

Vakıf Bank: 10 TL gibi bir ücret almaktadır.

Yapı Kredi: 8 TL şeklinde kart yenileme ücreti almaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Yapılandırma başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartı borcu ve kredi kartı yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.