Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Nasıl Yapılır?

Bankaların müşterilerine sunmuş olduğu en cazibeli hizmet kredi kullanımıdır. Hem bankalar bu durumdan kazançlı çıkmakta hem de müşteriler mali durumlarını düzeltebilmektedirler. Hal bu şekil de olunca da bankalar müşterilerine kredi kullandırtmak için onlara çeşitli kampanyalar düzenlemektedirler. Müşterilerde bu kampanyalardan faydalanarak mali durumlarını orta vadeli bir şekilde düzeltebilmektedirler. Fakat bir çok insan kredi çekmek istemekte ve kredi başvurusu nasıl yapılır soruları akıllarını karıştırmaktadır. Aslında oldukça kolay olan kredi başvurusu şu şekilde yapılmaktadır:

 ATM ler yolu ile kredi başvurusu yapmak

Eğer ki aceleniz varsa ya da banka şubeleri oldukça kalabalıkla banka AMT lerini kullanarak kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın ATM sinden başvuracaksanız kartınızı kullanarak karşıcınızda ‘’Kredi başvurusu’’ durumuna girmeniz ve oradan ne kadar kredi çekmek isteyeceğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Bankanızda zaten sizlerin tüm bilgileri bulunmaktadır. müşterisi olmadığınız bankanın ATM sinden kartsız işlemler yaparak gerekli alanları doldurmanız yetecektir. Ön başvuru değerlendirmesi yapılacak ve uygun görüldüğü takdirde krediniz onaylanacaktır. Bankanız sizleri bilgilendirecek ve sizlerde bankaya giderek gerekli prosedürleri yapacaksınız.

İnternet Bankacılığı Yolu İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu nasıl yapılır diye merak edenlere verilecek başka bir cevap ise internet bankacılığı kullanımıdır. müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığını kullanarak buradan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz ön değerlendirmeye alınır ve uygun görülmesi halinde sizleri bankanız bilgilendirecektir. Bilgilendirme işlemi sonrasında 2-3 gün içerisinde bankanıza giderek gerekli işlemleri yapabilir ve kredinizi alabilirsiniz.

SMS Yolu İle Kredi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmanın başka bir yolu da SMS kullanımıdır. Bankalar yeni müşteri bulabilmek ve daha rahat kredi verebilmek için müşterilere belirlemiş olduğu numaralar vardır. Bu numaralara TC, yaşınız, aylık geliriniz ve mesleğinizi yazmanız yeterli olacaktır. Ön değerlendirme sonrasında olumlu yanıt alırsanız bankaya giderek gerekli işlemleri yapmanız sonrasında kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Banka Şubesine Giderek Kredi Başvurusunda Bulunmak

Kredi başvurusu nasıl yapılır diye soranların dahi bildiği en eski yöntem olan banka şubelerine gitme yöntemi; belirlemiş olduğunuz banka şubesine giderek gerekli bilgileri müşteri temsilcisine belirterek ve kanıtlayarak kredi başvurusunda bulunulması durumudur. Eğer ki çekeceğiniz kredi miktarı çok yüksek değilse ve kedi notunuz yüksekse aynı gün içinde krediniz onaylanır. Onaylanma somuncunda da aynı gün kredinizi çekebilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan İş Bankası %1,14'ten Başlayan Faizlerle Yeni Yıl Kredisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.