Hangi Bankalar Daha Kolay Kredi Verir?

Hangi Bankalar Daha Kolay Kredi Verir?

Hangi Bankalar Daha Kolay Kredi Verir?

Kredi kullanmak isteyen kişiler için, kredi başvuru sürecinin kısa sürmesi ve sıkıntısız bir şekilde kredi onayı alınması çok önemlidir. Kredi onayı almak bazı durumlarda zor olabilmektedir. Bunun sebebi, kredi başvurusunda bulunan kişinin finansal geçmişinin ve kredi puanının çok iyi olmamasıdır. Kolay bir şekilde kredi kullanabilmenin en önemli şartı, iyi bir kredi puanına sahip olmaktır. Kolay kredi veren bankalar, kredi puanı ile beraber kişinin herhangi bir borcunun olup olmadığı konusuna da dikkat ederler. Bunun için bankadan kredi başvurusunda bulunmadan önce borçların ödenmesi ve bu şekilde başvuru yapılması gerekmektedir.

Yeni Açılan Bankalardan Kolay Kredi

Bankalar, müşteri sayısını artırmak ve rekabet avantajı sağlayabilmek için dönemsel kredi kampanyaları düzenlemektedirler. Özellikle piyasaya yeni giren bankalar, çoğu bankadan kredi onayı alamayan kişiler de dahil olmak üzere kredi başvurularının büyük çoğunluğunu onaylamaktadır. Kredi puanı yüksek olan kişiler normal şartlar altında a hızlı ve kolay bir şekilde kredi kullanabilmektedirler. Ancak kredi puanı yeterli olmayan kişiler için kolay kredi veren bankalar daha önemli bir konumdadır. Bu kişiler bankaların kampanyalarını sürekli takip etmeli ve uygun zamanlarda başvuru yapmalıdırlar. Sürekli kredi başvurusu yapmak, kredi almayı daha da zorlaştırabilir. Dolayısıyla uygun bankalara uygun zamanlarda kredi başvurusu yapılmalıdır.

İnternetten ve Cepten Kolay Kredi

Kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi kullanabilmek için bu bankaların internet ve mobil bankacılık uygulamaları kullanılabilir. Özellikle düşük tutarlı kredi çekmek isteyen kişiler hem internet bankacılığı hem de mobil bankacılık uygulamaları üzerinden çok kolay bir şekilde kredi kullanabilirler. Bankalar, mevcut müşterilerinin kredi başvurularını online olarak almakta ve yapılan incelemeler neticesinde başvuru kısa süre içerisinde yanıtlanmaktadır. Aynı şekilde akıllı telefonlar üzerinden yapılan başvurular da hızlı bir şekilde sonuçlandırılmaktadır. Bunların dışında müşterisi olmasınız bile birçok bankaya SMS ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. SMS ile yapılan başvurular da oldukça kısa süre içerisinde cevaplanmakta ve onay alınması haline en yakın şubeden çekilebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizde devlet engelli kredisi, engelli kredi şartları ve engelli kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.