Faturalı Hat ile Kredi Kullanma

Faturalı Hat ile Kredi Kullanma

Faturalı Hat ile Kredi Kullanma 

Son zamanlarda çok fazla popülerleşen ve insanların akın akın ederek mobil operatör şubelerine giderek bu olayın doğruluğunu sorguladığı konu hakkında sizlere detaylı olarak bilgi aktarımı yapacağız. Eğer sizlerin de bu konuyla alakalı olarak bazı bilgilere ihtiyacınız varsa aşağıda yazan bilgiler ışığında faturalı hattınız üzerinde kredi kullanabilirsiniz. Hadi, gelin hep birlikte bu konuyu sizinle inceleyelim. Faturalı hatta kredi kullanma dönemi…

Kullanıcılar aldıkları kredi ve kredi kartının borçlarını ödeyemedikleri için zor duruma giriyor ve sicillerini fazlasıyla bozuyor. Hatta bir çok kişi bir daha asla kredi kartı, kredi çekemez hale geliyor. Kişiler bu duruma gelince de mobil operatörlere yöneliyor ve kredi çekmenin farklı yollarını arıyorlar. Eğer durumunuz sıkışık ise veya bir yerlere borç ödemesi yapacaksanız bu dediğimizi hızlı bir şekilde yapmayı deneyebilirsiniz.

Mobil operatörlerin faturalı hatlarını kullanıyorsanız bu faturalı hat üzerinden istediğiniz miktarda kredi çekebilirsiniz. Bu kredi miktarı, bulunduğunuz mobil operatörün faturasına yansıyor ve siz bunu aylık olarak ödüyorsunuz. Yani krediden bir farkı bulunmuyor. Mobil operatörler size faturalı hattınızla alabileceğiniz telefonları sunuyor ve beğendiğiniz telefonu satın almak için faturalı hattınız üzerinden sizin üzerinize kredi çıkartıyor. Bu krediyi nakit olarak çekemiyorsunuz fakat aldığınız telefonu başka bir kişiye satarak paranızı nakit olarak geri alabiliyorsunuz. Ödemeleri yine 6 veya 12 ay gibi süreçlerde ödüyorsunuz. Diyelim ki aldığınız telefon 2000 TL civarında. Bu telefon için her ay faturanıza belirli limitler dahilinde krediniz için ekstra olarak bir ücret yansıyor. Yani fatura ücretiniz + aldığınız telefonun fiyatının aylık ödemesi. Bu şekilde işlemler devam ediyor ve telefonun taksiti bitene kadar faturanız üzerinden her ay ödemeye devam ediyorsunuz.

Bu yöntemi kullanarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bazı operatörler kredi notunuza vs. bakıyor fakat bazıları da inisiyatif kullanarak size istediğiniz telefonu alma şansını tanıyor. Genel olarak bütün operatörler belirlenen bankalarla ortaklaşa çalışarak size kredi çıkartıyor. Yani bu durumda normal kredilerden hiçbir farkı kalmıyor. Bir nevi bu durumu ihtiyaç kredisi olarak düşünebilirsiniz. Değişen tek şey aylık olarak ödediğiniz faturanın miktarı.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası 2017 Kredi Borcu Yapılandırma başlıklı makalemizde kredi kartı yapılandırma, Kredi Yapılandırma ve ziraat bankası 72 ay kredi yapılandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.