Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu ve Şartları

Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu ve Şartları

Engelli Vatandaşlar İçin Kredi

Başta devlet bankaları olmak üzere, ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka engelliler için kredi hizmeti vermektedirler. Bankalar, gerekli şartları yerine getiren engelli vatandaşlara, uygun faiz oranları ile kredi kullandırtmaktadır. Engellilere kredi veren bankalar, bu kredi paketleri için belirledikleri faiz oranlarını normal kredilere göre daha düşük tutmaktadırlar. Engelli vatandaşların nakit ihtiyacının daha rahat karşılanması için faiz oranları düşük seviyelerde tutulmaktadır. Kişinin engel durumuna ve engelli kişinin gelir düzeyine göre farklı tutarlarda kredi verilmektedir.

[toc]

Engelli Kredisinin Şartları

Engelli vatandaşların hem ticari faaliyetlerini devam ettirmesi hem de günlük yaşantılarındaki ihtiyaçlarını karşılamak için kredi hizmeti veren bankalar, bu kişilerden bazı şartların yerine getirilmiş olmasını istemektedir. Engellilere kredi veren bankalar, özel engelli kredi paketi ile daha uygun şartlarda kredi hizmeti vermektedir. Bu krediden faydalanmak için kişinin engelinin fiziksel olma şartı vardır. Bu şartın aynı zamanda belgelenebilir olması da gerekir. Zihinsel engeli olan kişilerin banklardan kredi kullanması pek mümkün değildir. Bunun yanında banka engelli kişilerden aylık belirli bir gelirlerinin olmasını istemektedir. Son 6 ayda sigortalı bir işte çalışan ve gelirini resmi olarak belgeleyen engelli vatandaşlar bankalardan kolaylıkla kredi kullanabileceklerdir. Bu şartları taşıyan ve bankalardan kredi kullanmak isteyen kişiler, engelli kredilerinden faydalanabilirler.

Özetle şu şekilde bir yorumda bulunulabilir. Bankalar her müşteri için kredi konusunda bazı şartlar aramaktadır. Bu şartları engelli vatandaşlarda da aramaktadır. Engelli vatandaş olmak aslında bir avantaj değil aksine dezavantaj olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bankalar engellerinden dolayı daha kapsamlı şartları vatandaşlarımızda aramaktadır.

Engelli Kredisi Başvurusu

Engellilere kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen engelli vatandaşların, hangi bankadan kredi kullanacağına karar vermesi ve bu bankanın şartlarını detaylı bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Kredi başvurusu yapılacak bankanın herhangi bir şubesinden engelli kredisi için müracaat edilebilir. Başvuru sırasında, engelli kişinin engel durumunu gösteren resmi belgenin mutlaka banka yetkililerine verilmesi gerekmektedir. Bu belge olmadan özel engelli kredi paketinden faydalanmak mümkün değildir. Engel durumunu gösteren belge ile beraber, sigorta hizmet dökümünü gösteren belge, aylık gelirini gösteren maaş bordrosu ve ikamet belgesinin da başvuru sırasında banka yetkililerine verilmesi gerekir. Bu belgeler ile yapılan başvurular detaylı bir şekilde incelenecek ve kredi başvurunuz ile ilgili siz olumlu veya olumsuz bir cevap verilecektir.

Engelli raporu ile araç almak istiyorsanız Engelli Raporu ile Araç Nasıl Alınır konumuzun linkine tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan En Uygun Kredi Nasıl Bulunur? başlıklı makalemizde dosya masrafı, en uygun kredi ve en uygun kredi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 107 YORUM
 1. Mehmet raşit susuz dedi ki:

  %79 engelli raporum var
  konut kredisi
  alabilir miyim asgari ücretle çalışıyorum

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar öncelikle geçmiş olsun diliyorum.
   %79 engelli raporunuz ile şu haklardan yararlanabilirsiniz.

   1) Çalışıyorsanız 2.derece vergi indiriminden yararlanabilirsiniz.
   2) Malulen emekli olabilirsiniz(daha önce böyle bir hastalığınızın olmaması,1800 prim günü ve 10 yıl hizmetiniz olmak şartı ile)
   3) İşe giriş tarihiniz ve primlerinizin uygun olması durumunda erken erken emeklilikten yararlanabilirsiniz.
   4) Ortalama aylık gelirinizin uygun olması durumunda 2022 maaşından yararlanabilirsiniz.
   5) Özürlü kimlik kartı alabilir ve haklarından yararlanabilirsiniz.

  2. Celal KARAMAN dedi ki:

   Ayrıca Faizsiz krediyle TOKİ’den ev alabilirsiniz. Konut kredisini bu şekilde kullanmanızı tavsiye edebilirim.

 2. özgül dedi ki:

  selam %90 üstü engelli oğlumuzun üstüne araç aldık.21 yaşında eşin vasi.gelir durumuz iyi taşıt kredisi nasıl alınır

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Özgül Hanım,

   Tam olarak durumunuzu anlamadım. Engelli aracı için kredi mı almak istiyorsunuz yoksa zaten aracı aldınız başka bir araç için mi kredi kullanacaksınız ?

   1. Numan dedi ki:

    Benim %92 Eneglli kardeşim var Bunun İçin Araba almayı dününüyoruz ama gelir ne olucak sürekli Ropru var maaşla Olurmu

    1. Celal KARAMAN dedi ki:

     Numan Bey, kardeşinizin maaş alması önemli değil siz yine de bu haktan faydalanabilirsiniz.

 3. Elif dedi ki:

  %55 raporum var fiziksel degıl epılepsı hastası olarak raporum var bu şartlarda kredi cekebılme imkanım varmı…?

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Elif Hanım,

   Engelli raporunuzu kredi çekmek istediğiniz bankaya götürerek müracatta bulunursanız size detaylı bilgiyi vereceklerdir.

 4. mehtap dedi ki:

  Merhaba benim annemin %85 engeli var raporlada kanıtlı kredi çekmek istiyoruz mümkün müdür acaba neler gerekli bununla ilgili bankadan onay verilme olasılığı nedir onay verildiği takdirde hemen çekebilir miyiz? çok araştırma yaptım birde sizden bilgi almak istiyorum şimdiden teşekkür ederim.

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Mehtap Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.

   Ziraat Bankası’nın Engelsiz Destek Paketi adı altında verdiği destek kredisi var. Bu destek kredisi bankanın internet sitesinde belirtildiği üzere uygun faizli ve masrafsız kredi olarak adlandırılmaktadır. Ayrıca bankacılık ürünlerinde de özel indirimleri engelli vatandaşlara sunduğu dile getirilmektedir. Maddeler halinde incelediğimde;

   -60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler
   -Bankacılık işlemlerinde özel indirimler
   -Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınızın da dahil olabileceği birbirinden özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri
   -Ziraat Sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı Sigorta Hizmeti gibi pek çok Ziraat Finans Grubu ayrıcalık ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

   şeklinde kapsamları bulunduğu yazmaktadır. Engelsiz Destek Paketi hakkında detaylı bilgi için bu bankanın şubesine gitmeniz daha uygun olacaktır. Özellikle özür oranına göre bir kredi faiz düşürmesi ya da yükseltemesi olayı olacağını sanmıyorum. Engel oranı sizlere elektrik,su,doğalgaz ve telekom ürünleri aboneliklerinde fayda sağlayacaktır. Ayrıca engelli indirimi ile araç alımlarında bu oranlardan da faydalanabilirsiniz. %90 ve üzeri engelli raporu ile ÖTV ödemeden araç alabilirsiniz. Ayrıca aldığınız aracın 5 yıl boyunca MTV vergisini de ödemezsiniz.

   Ekstra vereceğim bir bilgi de KOSGEB destekli kredi alabileceğiniz. Bunun için KOSGEB’e üye olmanız gerekmektedir. KOSGEB üyeliği ile açtığınız iş yerinde giderlerinizi %10 daha avantajlı ödersiniz.

 5. semih dedi ki:

  annem ve babam engelli
  babamın %50 annemin %40 engelli raporu var bi araç almak istiyoruz annemin 3 aylık maaşı var babamın ise dedemin üzerinden aldığı ölüm aylığı 400 tl bende yeni işe girdiğim için kredi alamıyorum annemin üzerine bi kredi alabilirmiyiz yada bu ziraatın destek paketinden yararlanabilirmiyiz şimdiden teşekkürler

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Semih Bey,

   Bu konu için Ziraat Bankası ile görüşmeniz sizin için daha detaylı bilgilere ulaşmada yardımcı olacaktır.

 6. Yüksel dedi ki:

  %51 engelli raporum var 657 ye tabi memur hangi bankalardan faydalanabilirim ve emekli olabilmek için kaç iş günü çalışmam gerekiyor emekli olduğum da normal emekli maaşından daha düşük bi ücretmi alırım engelli memur olarak yaptığım araştırmalarda bu sorulara cvp bulamıyorum yardımcı olursanız sevirim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Ziraat Bankası sizin için ideal bir banka seçimi olacaktır. Diğer sorunuz için mutemete sormanızı tavsiye ederim.

 7. mis dedi ki:

  ben görümceme bkıyorum rapor 100de 70tir nasıl krdedi alabirim tşkr

 8. mis dedi ki:

  lakin bütün bankalara gittim böyle bir kredi yok diyor olmaz neden internettlerde böyle yazılıyor veriliyor yani diyor ama bankalr verilmez diyor

 9. Atakan dedi ki:

  %44 engelliyim konut kredisi alabilirmiyim ?

 10. serkan dedi ki:

  Oncelikle herkese allah acil şifalar diliyorum benim annemin 100/95 raporu var kendisinin de Bağkur maaşı var babamdan kalma araç almak istiyorum ancak araç keridi si nasıl alabiliriz teşekkür ederim saygilar

 11. serkan dedi ki:

  Oncelikle herkese allah acil şifalar diliyorum benim annemin 100/95 raporu var kendisinin de Bağkur maaşı var babamdan kalma araç almak istiyorum ancak araç keridi si nasıl alabiliriz teşekkür ederim saygilar

 12. Sedat dedi ki:

  Benim %50 raporum var konut kredisi çekmem mümkünmü acaba herkese acil şifalar diliyorum teşekürler

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Sedat Bey,

   Geçmiş olsun. Raporunuz ile bankalara başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

 13. Mehmet ali dedi ki:

  Kardesim yuzde. 60engelli hem bedensel he made zihinsel 3 ayda but Maas aliyor konut kredi so verirlrmi

 14. Mehmet ali dedi ki:

  Kardesim yuzde. 60engelli hem bedensel he made zihinsel 3 ayda but Maas aliyor konut kredi si verirlrmi

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Zihinsel engelliler için bankalar kredi kullandırmazlar Mehmet Ali bey.

 15. Davut ŞENEL dedi ki:

  -16.11.1963 dogumlu (54yaş)
  -Alman Vatandaşı
  -Mavi Kartı ( Nüfus Cüzdanı)
  – %100 Engelli (Resmi belgeli)
  – Almanya’da Malulen emekli
  Soru:
  T.C Devlet Bankalarından, Engelli kişilere emekli olabilmeleri için emekli kredisi veriliyormu?

 16. samet caykiran dedi ki:

  yuzde 42 isitme engelim var kredi kullanabilirmiyim

 17. Fahri özgün dedi ki:

  Mrb allah herkese acil şifalar diliyorum
  Benim 1.40 engelli raporum var
  Ihtiyaç kredisi alabilirmiyim
  Hangi bankaya başvurabilirim

 18. İlker Arcı dedi ki:

  Merhaba,
  Kızım %98 engelli… onun ve bakıcısının oturacağı bir ev almak istiyorum. Bankaların engelli kredisinden faydalanmam mümkün mü?
  Teşekkürler…

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar, Gerekli şartları taşıyorsanız tabiki faydalanabilirsiniz.

 19. hasan yalçın dedi ki:

  Merhaba ben Hasan yalçın benim yüzde 40 raporu var ssk lı çalışıyorum faizsiz konut kredisi kullanabilirmiyim

 20. alp dedi ki:

  annem ve babam engelli babam emekli ama geçinemiyoruz çalılıyorum ama sigortasız çalışıyorum mecbur annemin maaş alma şansı var mı ne yapabilirim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Annenizin engelli maaşı alma durumu olabilir. Engel oranı nedir?

 21. Kurban urun dedi ki:

  Selam ben yüzde 44ozurlu raporun var kalp hastasiyim her hangi bankadan kiredi alabiliriyim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Ziraat Bankası ile görüşmenizi tavsiye ederim.

 22. ibrahim dedi ki:

  selam babam 90 engelli araç kredisi ile ona araç alabilirmiyim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey, araç kredisi çekmek için gerekli koşulları sağlarsa tabi ki alabilirsiniz. Ayrıca engelli raporu ile ÖTV ödemeden araç sahibi olabilirsiniz.

 23. saban colak dedi ki:

  Merhaba Adim saban yuzde altmis bes engelli raporum var is yeri acmak icin engelli kredisi alabilrmiyim .

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Detaylı bilgileri almak için öncelikle banka ile görüşmenizi tavsiye ederim. Devlet engelli vatandaşlar için teşvik paketleri sunmaktadır.

 24. ümit dedi ki:

  merhaba %45 rapor ile araç alımı mümkünmüdür?

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar,
   Eğer raporunuz fiziksel ise teçhizatlı bir araç satın alabilirsiniz. Tabiki teçhizatlı araç alma şartlarını karşılıyorsanız. Bu şartlar el kol veya göz engeli gibi parametrelere dayalıdır.

 25. şükrü dedi ki:

  Merhaba , abim %90 enelli onun için taşıt kredisi almak istiyoruz. Bunun için neler gerekli

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun Şükrü Bey,

   Abiniz kefil olabilecek birisi varmı ailede. Abinizin vasisi kim?

 26. Yağmur dedi ki:

  Merhaba ben %85 engelliyim çalışmıyorum ama engelli maaşım var 3 ayda 1500 tl ala biliyorum engelli maaşıma kredi çekemezmiyim ev için

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhaba Yağmur Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Çok yüksek miktarda kredi çekebileceğinizi kesinlikle düşünmüyorum. Fakat belli bir oranda krediden yararlanabilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası ile görüşmenizde fayda vardır.

 27. mahsuni dedi ki:

  merhaba celalbey benim 100 . 100 raporlu .9. yasında oglumvar ben burapordan dayre icin yararlana bilirmiyim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhaba Mahsuni Bey,
   Geçmiş olsun diliyorum öncelikle. Siz bir işte çalışıyormusunuz? Oğlunuzun engelli raporu ile elektrik, su, internet faturalarında engelli indirimden yararlanabilirsiniz ya da indirimli araç (ÖTV indirimi) alabilirsiniz bilginiz olsun.

 28. mahsuni dedi ki:

  yani ben buraparla dayre kıredisi cıkara bilirmiyim sizden ricam bir bilgi almak istiyorum

 29. selin dedi ki:

  Merhabalar.annem %70 felç hastası 20 bin kadar krediye ihtiyacımız var engelli kredisi cekilebiliyormu bilgilendirme yaparmisiniz ?

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Selin Hanım,

   Öncelikle geçmiş olsun. Annenizin sosyal güvencesi ya da maaşı var mı ?

 30. selin dedi ki:

  Bakıcı maaş i var sadece bakıma muhtaç evimiz inşaatta kredi çekip yaptırmayı dusunuoruz babam sigortalı calisiyor

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Selin Hanım annenizin aldığı maaş kredi çekmek için yeterli olmayabilir fakat Ziraat Bankası’na uğrayıp bu konu hakkında detaylı bilgiliyi rahatlıkla alabilirsiniz. Belki babanız annenize kefil olursa yararlanabilirsiniz. Sonucu bize de bildirirseniz buradaki arkadaşlar da yararlanmış olurlar.

 31. Mustafa dedi ki:

  Benim oglum% 100 engelli bana arac kredisi verirlermi

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Mustafa Bey, Geçmiş olsun öncelikle. Oğlunuz adına engelli aracı alabilirsiniz. Bu aracı alırken vasisi olarak siz kredi çekebilirsiniz.

 32. okan erol dedi ki:

  ziraat bankası konut alımı için engelli kredisi veriyor mu? bu kredilerin normal kredilere göre faiz oranları düşük mü ?

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Okan Bey, engelliler için kredi imkanı sunan bankalar arasında Ziraat Bankası bulunmaktadır. Fakat detaylı bilgileri size Ziraat Bankası verebilir. Bunun için en yakın Ziraat Bankası şubesine gidip engelli kredisini nasıl kullanabileceğinizi ve engelli kredisi faiz oranlarının diğer kredilere göre ne kadar farklı olduğunu şubede ki bireysel müşteri hizmetleri bölümünden daha detaylı öğrenebilirsiniz.

 33. Ganime dedi ki:

  Benim oğlum 5 yaşında engelli % 98 raporu var. Bir takım İhtiyaçları için kredi çekmek istiyoruz oğlumun raporu üzerine kredi verirlermi. Şimdiden teşekkürler.

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Öncelikle geçmiş olsun. Siz veya eşinizin sigortalı bir işi varmı?

   1. Ganime dedi ki:

    Teşekkürler. Benim yada eşimin sigortası yok oğlumun evde bakım aylığı ve üç aylığı var.

    1. Celal KARAMAN dedi ki:

     Ama vasisi olarak oğlunuzun aldığı evde bakım ve üç aylığın gelirine göre banka size ihtiyaç kredisi tarzında bir kredi sunabilir. Bunun için ilgili devlet bankaları ile görüşmenizde fayda var. Önereceğimiz devlet bankaları Ziraat Bankası, Vakıf Bank, Halk Bankası.

 34. Ganime dedi ki:

  Teşekkürler. Benim yada eşimin sigortası yok oğlumun evde bakım aylığı ve üç aylığı var.

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Sizin veya eşinizin sigortası yoksa bankadan oğlunuz adına kredi çekemeyebilirsiniz malesef.

 35. Mehmet dedi ki:

  Selamunaleyküm , annemin %80 raporu var ve araç almak istiyoruz yapmamız gerekenler neler
  (Annemin ehliyeti yok)

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar, annenizin raporu fiziksel bir rapor mu yoksa zihinsel bir rapor mu? Fiziksel bir raporsa anneniz teçhizatlı bir araç alabilir. Fakat bunun için öncelikle engelli ehliyeti sahibi olması gerekmektedir. Engelli olduğu uzuvlara göre araca teçhizat yerleştirerek ÖTV indirimli araç alabilirsiniz.

 36. Erdinç dedi ki:

  Slm babam yüzde 67 raporlu bankalar kredi veriyormu

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar Erdinç Bey,

   Babanıza özür oranına göre kredi çıkma durumu yoktur. Engelli vatandaşlara kredi veren bankalar sınırlı olduğu için bu makalemizde engelli vatandaşların kredi kullanabilecekleri bankalar ve kredi kullanabilme yöntemleri hakkında bilgi verdik. Bu yüzden babanızın sigortası ve maaşı varsa Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapmanızı önerebilirim. Ziraat Bankası engelli vatandaşlar için kredi kullanımında diğer bankalara göre daha avantajlı olabilmektedir.

 37. Hüsamettin dedi ki:

  Merhaba benim oğlum var yüzde 50 zihinsel raporu var çalışıyor sigortası var 18 yaşında ihtiyaç kıredisi çekebilirmiyiz ismim hüsamettin yerlikaya cevabinızı bekliyorum

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhaba Hüsamettin Bey,

   Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Eğer sigortası düzenli yatmış ve kredi notunuz uygunsa ilgili devlet bankalarından kredi çekme ihtimaliniz olacaktır. Bunun için Ziraat Bankası’ndan bilgi almanızı önerebilirim.

   1. FatmA dedi ki:

    Merhabalar babam %84 ozurlu ve ben ona evde bakim aliyorum kredi alabilirmiyim babamin adina veya kendi adima

 38. okan erol dedi ki:

  ZİRAAT BANKASI YETKİLİLERİYLE İLETİŞİME GEÇTİK. ENGELLİLERE AİT AVANTAJLI HERHANGİ BİR KREDİ OLMADIĞINI SÖYLEDİLER.

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Kampanya detayları bu şekildedir.

   Ziraat’ten Engelleri Kaldıran Paket!

   – 60 aya varan vadelerde, uygun faizli krediler

   – Bankacılık işlemlerinde özel indirimler

   – Kendiniz, eşiniz ve 18 yaş üzerindeki çocuklarınızın da dahil olabileceği birbirinden özel Bireysel Emeklilik Planı teklifleri

   – Ziraat Sigorta güvencesi ile sektörel riskler gözetilerek teminatlandırılmış avantajlı sigorta hizmeti gibi pek çok Ziraat Finans Grubu ayrıcalık ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 39. Gökhan dedi ki:

  Ben %74 kronik böbrek yetmezliği rapor var ve ev almak için krediye başvuru yapabilirmiyim %kaç kredi verme şansları var

 40. eray dedi ki:

  merhabalar babam %91 engelli raporu var arac almak istiyoruz kendisi emekli duzenli maasi var alacagimiz aracin tumune kredi cikarmi ve hangi bankayla goruselim

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhabalar, araçların tümüne kredi çıkmamaktadır. Araçların yüzde kaçına kredi veriliyor sorusu ile alakalı konumuzu bu linkten okuyabilirsiniz: https://www.kredinotutc.com/arac-kredisinin-yuzde-kacini-bankalar-veriyor.html

 41. Dogan dedi ki:

  Selamın aleyküm benim yüzde 55 raporun var göz rahatsizligimdan konut kredisi alabilirmiyim yapmam gereken ne birde hastanenin verdiği raporunu önemli o raporu gönderdiğim maliyeden gelen raporm mu önemli bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Aleykümselam Doğan Bey,

   Sigortanız varsa eğer konut kredisi için normal bir şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi notunuza göre bankadan olumlu veya olumsuz dönüş alacaksınızdır.

 42. Hakan dedi ki:

  Selamün Aleyküm babam emekli %90 raporu var sabit emekli maaşı ile konut kedisi cekebilirmi

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Aleyküm selam,
   Tabi ki babanız gidip bankaya kredi başvurusunda bulunabilir. Bu engellilik durumu bir avantaj değildir fakat.

 43. Mustafa dedi ki:

  Hocam benim bir kulağim hic duymuyor ev almaya kalksam yararlanirmiyim bundan

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Geçmiş olsun Mustafa Bey, konumuzda yer alan bilgilerin özetini geçeyim. Normalde bankalar engelli vatandaşları risk olarak gördüğü için kredi kullanımını gerçekleştirmiyorlar. Bu durumda olan vatandaşlar için kredi kullanabilme olanağı sunan Ziraat Bankası gibi bankaların kampanyaları hakkında bilgileri verdiğimiz bir konudur bu. Engelli bireylerin kredi kullanırken engelli olmalarının bir avantaj olduğu anlamında yazılmış bir makale değildir.

 44. Hürü dedi ki:

  Mrb ben %52 işitme engelliyim . Benim hakkımda şartlar nelerdir ne zaman emekli olurum 2 yıldır çalışıyorum. Ev kredi çekmek istiyorum . Nasıl yapmam gerek

 45. Gürsoy Çoban dedi ki:

  Mrb: Ben %52 Engelli Emeklisiyim. Denizbank’tan maaş alıyorum. Fakat Maaşımı Ziraat Bankasına aktarmak istiyorum. Banka Yetkililer bana alamazsın diyor Sebebi Kredi ödemen varda ondan diyorlar. Toplam kalan Kredim 7000 TL kaldı Ayrıca 14000 Tl Kredi çekmek istiyorum Bunun 7000 tl Denizbankın peşin kapamak istiyor ve bu bankadan ayrılmak istiyorum.. bu konuda bana yardımcı olursanız memnun olurum!!!

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Merhaba;krediniz olduğu sürece maaşınızı taşımanız mümkün değil.

 46. eray ayyıldız dedi ki:

  %40 işitme engelli konut kredi alabilirmisin şuan çalışıyorum… 2.700 tl maas alıyorum 2012 yılında sigorta çalışıyorum

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Geçmiş olsun diliyorum. Engelli olmanız kredi kullanmanız için bir avantaj değildir. Sadece engelli bireylere kredi vermek istemeyen bankaların bazıları engelliler için kredi kullandırabiliyorlar bazı şartları karşılamaları karşılığında. Bu durumda sizin kredi kullanmanız için bir engeliniz yoktur. Eğer kredi notunuz riskli grupta değilse rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Bunun için başta devlet bankaları olmak üzere bankalara giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 47. Şahsenem dedi ki:

  Eşimle ben ev kıredisiyle ev aldık.6ay sonra %41.5la malülen emekli oldu.krediyi eşimin üzerine çekmiştik.emeklilik belgesiyle kredi faizini düşmesine sebep olurmu

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar mevcut. Bankalar emekliler için maaşlarını ilgili bankaya taşımak şartı ile faizsiz olarak kredi imkanı sunmaktadır. Fakat bu durumda konut kredisi için emeklilere faizsiz kredi verme gibi bir durum söz konusu olamaz. Ama maaşınızı aldığınız bankaya gidip düşük faizlerle konut kredisi kullandırma durumları olup olmadığını danışmanız yararınıza olacaktır. Belki de konut kredinizi ilgili bankaya taşıyarak düşük faizden yararlanabilirsiniz.

 48. Şahsenem dedi ki:

  Eşimle ben ev kıredisiyle ev aldık.6ay sonra %41.5la malülen emekli oldu.krediyi eşimin üzerine çekmiştik.emeklilik belgesiyle kredi faizini düşmesine sebep olurmu

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Eşiniz kredi çekti ve sonra malulen emekli mi oldu?

 49. Şahsenem dedi ki:

  Önceden krediyle alınmış.sonradan malülen emeklilik belgesiyle faizler düşebilirmi

 50. Nevbahar dedi ki:

  kardeşim zihinsel engelli ve emekli. bankadan kendisine (DEnizBank) kredi kartı vermişler. raporu ile bankaya başvursam kredi kartını ben iptal ettirebilir miyim? kardeşimin ekstra borçlanmasını istemiyorum. ne yapabilirim.

  1. Celal KARAMAN dedi ki:

   Kardeşinizin vasisi eğer sizseniz iptal ettirebilirsiniz. Değilseniz mahkemeye başvurup vasi kararı çıkartmanızı tavsiye ederim.

 51. Hakan dedi ki:

  Kardesim %80 fiziksel engelli 19 yasinda 3 ayda 1 maas aliyor.faizsiz kredi cekebilir mi ?ne kadar kredi cekebilir.simiden tesekkurler

 52. Hakan dedi ki:

  Merhaba.Kardesim %80 fiziksel engelli.3 ayda 1 maas aliyor.19 yasinda .faizsiz kredi cekebilir mi?ne kadar kredi cekebilir

 53. emrah dedi ki:

  Annem % 96 engelli kredi çekmek istiyor nekadar kredi ala biliriz sigorta yad Bağkur yok maaş üzerinden çeken bilirmi

 54. erkan dedi ki:

  Babam %78 sagliktan raporu var 650 lira gibi maas aliyor kredi cekebilirmiyiz

 55. Soner dedi ki:

  Selam aleyküm ben soner temel benim oğlum var doğuştan engelli%93agır raporu var bende asgari ücretle çlşanım bu durumda 2000 pirimim var malulen emekli olabilirmiyim oğlumun vasisi benim

 56. Yasar dedi ki:

  Merhaba annem %80 Hastaneeden engelli raporu verdiler annem üzerinden araç alabilirmiyiz ve bu aracı kendimizde Kullanabilirmiyiz ?

 57. Okan yıldırır dedi ki:

  Merha annem ilk defa engelli raporu aldı℅81 kredi çekebilir mi

 58. Hasan dedi ki:

  Merhaba babam %93 engelli raporu mevcut 1939 doğumlu engelli…!Engelli Vatandaşlar İçin Kredi Başvurusu yapabilirmiyiz bilgi alabilirmiyim rica etsem teşekkür ederim

 59. irem dedi ki:

  merhabalar… ben 16 yaşındayım. babam memur ve konut kredisi çekmek istiyor . benim de %75 ağır engelim var bi indirim söz konusu olur mu acaba????

 60. bahar dedi ki:

  merheblar ben 24 yaşındayım benim %50 raporum var ve kredi başvurusu yapmak istiyorum.çünkü lc waikili de engelli kadrosunda çalışıyorum annem babam ayrı annem çalışamıyor ama tek başıma borcun altndanda kalkamıyorum bana kredi başvurusu yapa bilirmsnz

 61. Turgay dedi ki:

  Merhaba % 62 engelli raporum var kalp tansiyon ve piskiyatri özel sektörde çalışıyorum bankadan konut kredisi kullana bilirmiyim

 62. Levent irdem dedi ki:

  Merhaba annemin %80 raporu var kredi cekebilirmiyiz

  1. Osman UYGUN dedi ki:

   Merhaba,
   Eğer anneniz engelli maaşı alıyorsa başvuru yapabilir. Herhangi ptt şubesi ya da ziraat bankası şubesinden istenen belge ve şartlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 63. Emrah kesmen dedi ki:

  Merhabalar 100/96 raporlu kardesim var suan 24 yasında kendisi epilepsi hastayı konusamıyor normal bir küçük cocuk gibi annem üzerine düşük miktarda kredi almak istiyor mümkünmü tesekkürler

 64. Osman UYGUN dedi ki:

  Merhaba,
  Eğer anneniz kardeşiniz üzerinden vasi yetkisiyle engelli maaşı alıyorsa mümkün olabilir. Ama herhangi bir ptt şubesi ya da ziraat bankası şubesine sormanızı öneririm.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.