Diyanet Umre Fiyatları Ve Ödemeleri 2017

Diyanet Umre Fiyatları Ve Ödemeleri 2017

Diyanet Umre Fiyatları Ve Ödemeleri 2017

2017 için yapılacak olan Umre fiyatları nihayetinde belli olmuş oldu. Açıklama Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından resmi bir şekilde yapılırken ödemeler konusunda yeni bir değişiklik söz konusu oldu. Eskiden ödemeler sadece dolar ile yapılabiliyorken artık ödemeler Türk lirası ile yapılabilecek. Umre fiyatları listesi için aşağıda yazacağımız bilgilere göz atabilirsiniz. Sizlere çok özel bir haber hazırladık diyebiliriz. Her neyse daha fazla uzatmadan sizlere daha detaylı bir şekilde 2017 umre fiyatları nedir? Bunun bilgisini vermeye çalışalım.

Yukarıda da dediğimiz gibi büyük bir değişiklik yapılarak umre fiyatları dolar yerine Türk lirası ile ödenmeye başlıyor. Bunun haricinde umre ziyaretleri 7, 11, 14, 20, 24 günlük programlar halinde bizlere sunuluyor. Yani umre fiyatları da bu programlara göre şekilleniyor. Ve ayrıca dediğimiz gibi Türk lirası ile ödenebiliyor. Ödemeyi nereye yapacaksınız? Güzel soru. Ödemelerinizi Vakıfbank veya Vakıf Katılım Bankası şubelerine yapıyorsunuz. Vakıfbank dediysek siz direk dediğimiz Vakıf Katılım Bankası şubesine gidin. Bankaya bu tür ödemeleri yapamıyorsunuz. Eğer bankaya ödemelerinizi yapmazsanız kaydınızı alamayacaklardır.

Umre’ye gidecek olan vatandaşlarımız için aşağıda yazılı olan hususlar ve izlenecek yollar belirlenmiş oldu. Eğer merak ediyorsanız aşağıda hepsini okuyabilirsiniz.

 1. Umre Broşürlerimizden, İl veya ilçe Müftülüklerimizden veya internet adresimizden kendilerine uygun Umre Programını belirlemeleri gerekmektedir.
 2. Seçmiş olduğu umre turunda; 2 veya 3 kişilik oda tercihinin yanında bulunan BANKA KODU ile birlikte anlaşmalı bankalardan birine giderek bu tura ait umre ücretini yatıracaktır.
 3. Mekke ve Medine’deki otellerin yapısı gereği 3 kişilik odalarda kısıtlama olduğundan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için Bankalarada umre ücreti yatırma esnasında 3 kişilik oda tercihine ait BANKA KODUnu verdiğinizde sizlere TUR DOLU deniliyorsa lütfen 2 kişilik oda tercihini deneyiniz. O turda seçtiğiniz otelin 3 kişilik oda tercihi dolmuş ama 2 kişilik oda tercihinde yer bulunma ihtimali yüksektir.
 4. Umre ücretini bankaya yatırmayanların kayıtları ne müftülüklerce ne de internet ortamında alınmayacaktır.
 5. Umreye gidecek olan vatandaşlarımız kendileri, eş, çocuk veya diğer akrabaları için ücretlerini TC Kimlik numarasıyla birlikte ayrı ayrı yatırmaları gerekmektedir.
 6. Bankaya ücretini yatırdıktan sonra kendisine en yakın müftülüğümüze giderek veya http://hac.diyanet.gov.tr adresinden İnternet ortamında kaydını yapabilecektir.
 7. Kayıtlarını internet ortamında yapacaklar; TC Kimlik numaraları ile birlikte bankaya ücretini yatırdıkları her bir fert için ayrı ayrı kayıtlarını gireceklerdir.
 8. İnternetten kaydını yaptıran umrecilerimiz son müracaat tarihine kadar internet ortamında belirledikleri müftülüğe giderek akraba, mahrem ve yakınlık bağlantılarını mutlaka yaptırmaları gerekmektedir.
 9. Kayıtlarını yaptırdıktan sonra umre turlarında veya oda tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen vatandaşlarımız; kayıt yaptırdıkları il veya ilçe müftülüğüne müracaat ederek bu değişiklikleri gerçekleştirebilirler.
 10. Kayıt yaptırdıktan sonra Müftülüklerden alacakları “2017 Yılı Umre Müracaat ve Kayıt Formu” doldurularak aşağıdaki belgelerle birlikte ilgili müftülüğe teslim edilecektir.
  a- Geçerlilik süresi en az bir yıl olan pasaport,
  b- Aşı Kartı,
  c- 45 yaşından küçük olup eşleriyle beraber gidecek bayanlardan evlenme cüzdanı fotokopisi,
  d- 45 yaşından küçük bayanlar ile 18 yaşından küçük erkeklerden birinci derece erkek akrabasıyla gidecek olanlardan refakat belgesi (vukuatlı nüfus kayıt örneğinin aslı), birinci derecede akrabası olmayanların ise müftülüklerden temin edecekleri noterden alınacak muvafakatname ve taahhütname (Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden / Konsolosluğu’ndan vize almak için geçerlidir.)
  NOT: Suudi Arabistan tarafından vergi vb. herhangi bir ilave ücret talep edilmesi halinde bu ücret umre yolcusundan ayrıca tahsil edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Meslek Lisesi Yaz Stajı Maaşları 2017 başlıklı makalemizde lise 3 yaz stajı, Meslek Lisesi Yaz Stajı Maaşları 2017 ve staj maaşları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.