Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar

Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar

Bağkur Borcu İçin Kredi Alınabilecek Bankalar

Emekli olmak isteyen vatandaşlar Bağkur borçlarını ödemek için bankalardan kredi çekme ihtiyacı duyabilmektedirler. Bu durumlar için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi avantajından faydalanabilirsiniz. Emeklilik için yıllarca çalışarak primlerlerinizi ödediniz fakat son sıralarda işsiz kaldınız ya da işten çıktınız, bu sırada primlerinizi ödeyemeceğiniz ve oluşan farktan dolayı emeklilik imkânını elde edemiyorsanız bu durumda Ziraat Bankası Bağkur kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu kredi ile borcunuzu ödeyebilirsiniz ve emeklilik hakkını kazanabilirsiniz. SGK prim borçlarınızı ödemek için Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu kredi imkânından faydalanarak emekli olabilirsiniz. Ziraat Bankası Bağkur borçları için kredi nasıl çekilir, bu süreç nasıl işler ve için başvuru nasıl yapılır? kullandığınızda faiz oranları ne kadar olacaktır? Kimler Bağkur borcu için kredi kullanabilir? Bu soruların cevaplarına bakalım.

Bağkur Borcu İçin Kimler Kredi Alabilir? Ziraat Bankası Bağkur Borcu Kredisi Şartları

Ziraat Bankasının sunmuş olduğu bağkur borcu kredisi ile emekli olmak için; 30 Haziran 2017’de süresi dolmuş olan sicil affından yararlanmış olan (7020 sayılı kanun), ayrıca emeklilik yaşını dolduğu halde prim borçlarından dolayı emeklilik hakkını kazanamamış olan vatandaşlar yararlanabileceklerdir. Bağkur kredisi ile emekli olan vatandaşların kredi borçları emekli maaşları ile otomatik olarak ödenecektir. Ayrıca anında emeklilik hakkına sahip olabilecekler.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Faiz Oranı

Bağkur borçlarınız için Ziraat Bankasından çekeceğiniz emeklilik kredisinin faiz oranlarını aylık %1,05 ‘den hesaplayan Ziraat Bankası bu kredi için 36 aya kadar vade imkânı sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Maliyeti

Ziraat Bankası emeklilik için vereceği Bağkur kredisinden dosya masrafı almamaktadır. Örnek bir miktar ile hesap yapacak olursak. Aylık %1,05 faiz oranı ile 30.000  TL Bağkur kredisinin maliyeti toplamda 37,512 TL olarak hesaplanacak olup bu oran 36 ay vadeye bölündüğünde taksit miktarı 1042 TL olarak hesaplanır.

Ziraat Bankası Bağkur Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gerekli koşulları sağlarsanız Ziraat Bankası şubelerinden veya Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlükleri aracılığı ile kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası 5 Dakikada Kredi başlıklı makalemizde Ziraat Bankası 5 Dakikada Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ