Acil Nakit Para Lazım Nereden Bulabilirim ?

Acil Nakit Para Lazım Nereden Bulabilirim ?

Para Lazım Nereden Bulabilirim?

Paraya ihtiyacınız var ve acil para bulmanız gerekiyor. “ nerden bulabilirim?” sorusunu mutlaka kendinize sorduğunuz bir zaman olmuştur.  Sağlık için gereken para, icra durumuna düştüğünüzde acil olarak bulmanız gereken bir meblağ ya da benzer durumlar için lazım olan acil para. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor. Acil para ihtiyacınızı gidermek için sizlere sunacağımız öneriler sadece tavsiye niteliğindedir. Acil para bulmak için bu yöntemleri uygulayıp uygulamamak size kalmıştır.

Bir Saat İçinde Acil Para Bulmak İçin Bankalar!

Günümüz de acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen vatandaşlar için bankalar anında kredi imkânı sunmaktadır. Eğer kredi başvurularınızı internet üzerinden yaparsanız çok kısa sürede hesabınıza nakidiniz yatacaktır. Ayrıca internet üzerinden yapılan kredi başvurularında evrak işleri ile de uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Gelir belgesiz kredi çekmenin en güzel yollarından birisi de internet şubesi üzerinden kredi başvurusu yapmaktır.

Acil Para Bulmak İçin Bankalar

Öncelikle kredi notunuzun yeterli seviyede olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer kredi notunuz riskli grupta değilse acil nakit ihtiyacınızı 1 saat gibi bir sürede hesabınızda görebilirsiniz. Kredi notu olarak 1700 gibi puana sahip olan vatandaşlar için rahatlıkla kredi başvurusu onaylanacaktır. Kredi notunu hesaplamak için makalemize göz atabilirsiniz.

Bankaların internet sitesinden acil nakit ihtiyacınızı karşılamak istiyorsanız öncelikle internet hesabınızın olması gerektiğini unutmayın. Eğer internet hesabınız yoksa bunun için bankaya gidip hesabınızı internet bankacılığına açtırmanız gerekmektedir.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapacaksanız bunun için normal prosedürlerde olduğu gibi mesai saatleri içerisinde başvuru yapmanız gerekmektedir. Saat 08:00 ile 17:30 arasında yapacağınız başvurular aynı gün kredinizin onaylanıp paranızın hesabınıza yatması ve acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız için önemlidir.

Banka Harici Nereden Para Bulabilirim? Banka Harici Kredi!

Bankalardan kredi çekemeyen vatandaşlarımız için önerilerimiz olacaktır. Bankalardan kredi çekmek için kredi notu düşük olanlar, birden fazla kredi ödeyenler (burada aynı anda kaç kredi çekebilirim sorusunu soranlar için konumuzu okumanızı tavsiye ederim. ), ya da internet şubesi kullanmayanlar ve evrak işleri ile uğraşmak istemeyenler için banka dışı kredi kullanma ya da banka harici nakit para bulma yöntemlerini anlatacağız.

  • Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp tekrar bunu bozdurabilirsiniz.
  • Cep telefonu alıp bunu tekrar satabilirsiniz. ( Cep telefonu bozdurma yöntemi )
  • Senetle kredi veren yerlere başvuru yapabilirsiniz.
  • Elinizde bulunan çekleri ya da ödenmemiş faturaları faktöring firmalarına hafta sonu dâhil olmak üzere bozdurabilir nakite çevirebilirsiniz.

Banka Kredisi Alamayanlar için Faktöring Firmaları

Cep Telefonu Bozdurma Yöntemi Kullanarak Nakit Para Bulmak !

Cep Telefonu Bozdurarak Acil Para Bulma

Acil para bulma yöntemlerinde bankalardan sonra en çok tercih edilen yöntemlerden olan cep telefonu alıp satma yöntemidir. Bu yöntemi kullanarak rahatlıkla 1 saat içerisinde acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Eğer acil nakit ihtiyacınız 5.000 TL’den fazla değilse cep telefonu bozdurarak bu ihtiyacınızı karşılamanız mümkün olacaktır. Türkiye’de bulunan birçok elektronik mağazası senetle, vade cep telefonu satışı gerçekleştirmektedir. Üstelik kredi notunuzun düşük olması bu alışverişte çok önem arz etmemektedir.  Kredi kartsız cep telefonu satan mağazaların listesi şu şekildedir;

Arçelik Bayileri

Vatan Bilgisayar

EVKUR

Vestel

BOSH

Gibi mağazalar kredi kartı olmadan vade ile cep telefonu satışı gerçekleştirmektedirler. Buradan alacağınız cep telefonunu paketini açmadan herhangi bir cep telefonu satan dükkâna götürseniz anında nakit olarak satabilirsiniz. Tabi ki aldığınız fiyattan illa biraz daha aşağı fiyata satmak durumunda kalacaksınız. Bunun satmadan önce birden fazla yere sormanız zararı en az seviyeye indirmek için sizin lehinize olacaktır. Cep telefonu alıp satma yöntemi kredi kartı olmayan vatandaşlar için daha ideal bir yöntemdir.

Kuyumculardan Acil Nakit Para Nasıl Alınır?

Kuyumculardan Acil Nakit Para

Eğer kredi kartınız var ise ve kredi kartınızın limiti yeterli seviyede ise cep telefonu alıp satmak yerine herhangi bir kuyumcudan altın alıp satabilirsiniz. Özellikle el işçiliği az olan altınları alıp satmak mantık olarak daha iyi olacaktır. Örneğin çeyrek altın almak isterseniz kuyumcu size kredi kartı ile almanız durumunda 10-15 TL gibi bir fark koyacağını söyle bilir. Bu durumda 10 TL gibi bir farkla nakit ihtiyacınızı karşılamış olabilirsiniz. Kuyumcuda bilezik bozdururken dikkat edilmesi gereken hususları da unutmayınız. Zararınızı en az seviyeye indirmek için bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.


Bir önceki yazımız olan Kredi Notuna Göre Kredi Faizi Kampanyası başlıklı makalemizde ing bank, kredi faiz oranları ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Verdiğiniz oy için teşekkürler.)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.